Uittips

Weekendje weg in eigen regio: deze 3 uittips in Groningen mag je dit weekend niet missen

Zin om er dit weekend op uit te trekken in Groningen, maar weet je nog niet waar naartoe? Van middeleeuwse ambachten langs de grachten tot indrukwekkend muziektheater tussen de graanakkers: de provincie staat dit weekend bol van de historie. We verzamelden drie sfeervolle evenementen op historische grond die een bezoek meer dan waard zijn.

Romy van der Lingen
1 minuut
Uittips Groningen
Groningen
Weekendtips
Uittips Groningen
De Coopluydenmarkt in Appingedam. Foto: Stella Dekker Fotografie via Marketing Groningen

Coopluydenmarkt in Appingedam

Wie door de straten van Appingedam wandelt, waant zich even eeuwen terug in de tijd. Maar tijdens de jaarlijkse Coopluydenmarkt op vrijdag 7 augustus verandert het oude centrum pas écht in een levendig middeleeuws tafereel, compleet met oude ambachten, historische schepen en straattheater. Tientallen kraampjes sieren het straatbeeld en er lopen mensen in historische kledij rond. Bezoekers kunnen ook aan boord stappen voor een rondvaart over het Damsterdiep, met een prachtig zicht op de bekende hangende keukens. De markt vindt plaats tussen 11.00 en 19.00 uur; toegang is gratis.

De Graanrepubliek in Oostwold

Beleef een bijzondere nazomeravond tussen de graanakkers van Oost-Groningen. In de regio die ooit “de graanschuur van Europa” werd genoemd, beleef je De Graanrepubliek: muziektheater over de strijd tussen landarbeiders en herenboeren.

Het stuk is gebaseerd op het gelijknamige boek van Frank Westerman, met tekst en regie van Tom de Ket (bekend van Het Pauperparadijs). Je wordt meegezogen in het indringende verhaal van vader Ludo, die verwikkeld raakt in een idealistische staking die uitgroeit tot de langste staking uit de Nederlandse geschiedenis. De Graanrepubliek is te zien in Oostwold van woensdag 5 augustus tot en met zondag 6 september; kijk voor tickets en informatie op de website van Zummerbühne.

Oogstfestival op Landgoed Verhildersum in Leens

Reis terug in de tijd tijdens het Oogstfestival op Landgoed Verhildersum in Leens. In het weekend van 8 en 9 augustus verandert het landgoed in een levendig decor waar geschiedenis, cultuur en vakmanschap samenkomen. Over het borgterrein lopen boeren, burgers en adel in historische kleding rond, terwijl oude ambachten en tradities opnieuw tot leven worden gebracht. Bewonder demonstraties van smeden, weven, houtbewerking en brood bakken, ontdek hoe vroeger werd geoogst met paarden en antieke landbouwmachines en geniet van muziek, theater en een gezellige festivalsfeer.

Het thema van dit jaar is ‘Verleden en Heden’, waarbij historische technieken worden gecombineerd met moderne ontwikkelingen. Daardoor biedt het festival niet alleen een kijkje in het verleden, maar ook een interessante vergelijking met het leven van nu. Kijk voor tickets en openingstijden op de website van Museum Borg Verhildersum.