Scheuren in de hemel
Schrijver: Anne-Gine Goemans. Prijs: €22,99
Wanneer er in het Noorderplantsoen in Groningen menselijke resten worden gevonden, staat de wereld van inspecteur Barbara Holland op zijn kop. Het blijkt te gaan om de 28-jarige Nynke, die jaren geleden na een avond stappen spoorloos verdween. Deze coldcasezaak confronteert Barbara genadeloos met haar eigen verleden en de onopgeloste vermissing van haar broer Maarten.
Terwijl ze graaft in de geheimen van een kwarteeuw geleden, raakt haar persoonlijke trauma steeds nauwer verweven met het onderzoek. Lukt het haar om de waarheid boven water te krijgen, of verliest ze zichzelf in haar eigen geschiedenis?
Als de laatste boot vertrokken is
Schrijver: Afke Boven. Prijs: €21,99
‘Thuis leek er even zo ver weg; net als werk, rekeningen, stress, school, de was.’ Iedereen die weleens na een vakantie of weekendje weg de veerboot vanaf een Waddeneiland pakt, herkent dit gevoel direct. Maar voor eilanders ligt dat perspectief precies andersom: voor hen is het eilandleven het échte leven, het vasteland de uitzondering. Maar hoe ziet die wereld er van binnenuit uit? NOS-presentatrice en Amelander Afke Boven doet daarover nu een boekje open – letterlijk.
In Als de laatste boot vertrokken is neemt ze lezers mee naar de eilandcommunity. Aan de hand van haar eigen ervaringen en die van andere eilanders – van de strandjutter en campingeigenaar tot de burgemeester en de lokale agent – schetst ze een levendig beeld van hoe er op de Wadden wordt geleefd, gelachen, gewerkt, gerouwd en gefeest.
Zeezin
Schrijver: Inge Zwerver. Prijs: €27,50
‘Met mijn hoofd naar beneden, zoek ik schelpen aan het strand, mijn blote voeten zakken weg, in het natte, zoute zand.’ De nieuwe gedichtenbundel Zeezin van de Groningse dichter Inge Zwerver brengt het ultieme eilandgevoel bij je thuis – rechtstreeks naar je leesstoel. Met fijngevoelige gedichten en prachtige tekeningen voert ze de lezer mee langs uitgestrekte stranden, glooiende duinlandschappen en eindeloze horizonten.
Elk gedicht roept herinneringen op aan dierbare momenten aan zee. Zeezin is daarmee een ode aan de kust en een heerlijke bundel om bij weg te dromen op een lome zomerdag, met de zilte zeelucht bijna tastbaar tussen de pagina's.
Gehannes met vriendinnen
Schrijver: Bert Visscher. Prijs: €20
In het nieuwe boek Gehannes met vriendinnen blikt cabaretier en podiumstuiterbal Bert Visscher terug op zijn liefdesleven en vroegere verkeringen. Visscher beschrijft de verhalen zelf als ‘een hilarische en soms pijnlijke klucht vol gestuntel en geklooi.’ Toch is het boek vooral een liefdevolle ode aan de vrouwen die zijn leven mooier hebben gemaakt.
Om eventuele woedende exen voor te zijn, heeft hij de namen van de hoofdrolspeelsters overigens wel veranderd. ‘Mocht iemand zich in een verhaal herkennen, dan kan ik het nog glashard ontkennen,’ aldus de cabaretier met een dikke vette knipoog.
De visser
Schrijver: Mathijs Deen. Prijs: €23,99
Als rechercheur Liewe Cupido na de uitvaart van zijn moeder terugkeert naar zijn ouderlijk huis op Texel, ziet hij dat de boel overhoop is gehaald. Er is ingebroken, en het lijkt de dader te doen om het logboek van Liewes vader, die jaren geleden tijdens een zeereis omkwam. Voor het eerst wordt Liewe geconfronteerd met de rauwe feiten van die bewuste nacht, en zijn herinneringen blijken niet te stroken met de werkelijkheid.
In dit zinderende slotstuk van de reeks Waddenthrillers van Mathijs Deen ontwaakt een duister verleden. Cupido graaft dieper dan goed voor hem is en beseft dat je sommige familiegeheimen beter met rust moet laten.
De adoptie
Schrijver: Marcella Kleine. Prijs: €21,99
Maak kennis met Paul en Hannah, die na jarenlang wachten eindelijk hun grote droom in vervulling zien gaan wanneer ze Nia adopteren uit Indonesië. Ze kunnen hun geluk niet op, totdat een onthutsend nieuwsbericht over adoptiefraude inslaat als een bom. Alles wat zo veilig voelde, staat ineens op losse schroeven. Voor zowel Hannah als de inmiddels volwassen Nia begint een confronterende en zenuwslopende zoektocht naar de waarheid.
De adoptie is de nieuwste thriller van de Drentse schrijfster Marcella Kleine, die zich hiervoor liet inspireren door internationale adoptieschandalen.