Op de redactie van Noorderland kijken we maar al te graag binnen bij prachtige huizen die te koop staan op Funda. Zo namen we je eerder al mee naar deze kleurrijke stadsvilla in Harlingen en deze rietgedekte boerderij in Gees. Vandaag reizen we af naar Westerwolde, waar in het hart van een vesting uit 1742 een uniek woonhuis op een nieuwe eigenaar wacht. Kom met ons mee naar Bourtange, waar de klinkerweggetjes en ophaalbruggen het decor vormen van je dagelijkse ommetje.
Wonen in een levend museum
Welkom in de Batterijenstraat, een van de meest schilderachtige straatjes binnen de vestingwallen. Bourtange is uniek; de gehele vesting is gereconstrueerd naar de situatie van halverwege de 18de eeuw, waardoor het voelt alsof de tijd hier heeft stilgestaan.
Dit karakteristieke pand, oorspronkelijk gebouwd in 1890, past helemaal in het plaatje. Voor het huis staan een paar markante leibomen die in de zomer voor een natuurlijke schaduw zorgen, terwijl je op de stoep geniet van het uitzicht op de voorbijwandelende bezoekers. Zie jij jezelf er al zitten?
Historie om elke hoek
Zodra je de drempel overstapt, word je omarmd door een sfeer die zowel knus als statig is. In de woonkamer vallen de robuuste balkenplafonds en de sfeervolle schouw direct op. De houten vloerdelen kraken precies zoals dat hoort in een huis met een ziel. Hoe langer je hier om je heen kijkt, hoe meer je ziet: let maar eens op de authentieke details op de houtkachel, de kroonluchters of de paneeldeuren. We wanen ons even honderd jaar terug in de tijd.
Uitzicht op de poort en eigen moestuin
Voor wie graag in de buitenlucht verkeert, is er hier genoeg ruimte. Bij de woning hoort een besloten tuin aan huis, maar er is meer: direct aan de overkant van de straat ligt een extra perceel dat momenteel als moestuin wordt gebruikt. Hier kun je met je handen in de aarde wroeten, midden in het beschermde dorpsgezicht van Bourtange. En je tuingereedschap? Dat berg je op in de handige schuur.
Wil je alvast meer zien van het huis op Funda? Dat kan via deze link.
Ruimte voor al je dromen
Het meest bijzondere aan deze woning is misschien wel de visuele verbinding met de vestinggeschiedenis. Vanuit de ramen kijk je recht uit op de historische poort en de groene wallen van de vesting.
Met zo'n mooi uitzicht is de woning bij uitstek geschikt als B&B - en met vier slaapkamers heb je er ook genoeg ruimte voor. De woning is bovendien levensloopbestendig dankzij een slaap- en badkamer op de begane grond. Of je nu droomt van een eigen gastenverblijf in deze toeristische trekpleister of simpelweg een unieke plek zoekt om tot rust te komen; de mogelijkheden zijn hier eindeloos.
Wat het kost om hier te wonen? Deze Groningse parel staat momenteel te koop op Funda voor €519.000 kosten koper.