Dit interview met Merel Ek, Hélène Hendriks en Noa Vahle verschijnt in het nieuwste januarinummer van Beau Monde. Vanaf donderdag verkrijgbaar via Tijdschrift.land!
De weg naar Den Haag
Wie Merel Ek nu ziet schitteren voor de camera, zou denken dat het misschien altijd al haar plan was, maar niets is minder waar. 'Ik wilde musicalster worden,' bekent ze lachend in het interview, 'maar ik kan totaal niet zingen.'
Uiteindelijk maakte de droom voor het toneel plaats voor een passie die ze van huis uit meekreeg: politiek en maatschappelijke betrokkenheid. Merel groeide op in Hoogeveen in een gezin waar de actualiteit altijd aanwezig was. 'Thuis was er een grote maatschappelijke betrokkenheid en hadden we leuke politieke discussies. Ik denk dat ik van daaruit mijn studie politicologie heb gekozen,' vertelt Merel. Die basis van kritisch denken en stevig discussiëren vormt nog steeds de kern van haar werk in Den Haag.
De Televizier-Ring achter een tegeltje
Dat Merel haar succes niet naar haar hoofd laat stijgen, dankt ze aan haar nuchtere aard. Terwijl haar collega’s Hélène en Noa hun prijzen soms een prominente plek geven, houdt Merel het bescheiden. In haar woonkamer staat een tegeltje met de tekst: 'In ons huis lopen wij niet naast onze schoenen'.
'Je vroeg mij waar ik mijn Televizier-Ring bewaar: nou, die staat achter dat tegeltje, als een soort boodschap,' vertelt ze. Het is de ultieme nuchterheid: de prestigieuze prijs voor Aanstormend Talent (gewonnen in 2024) is een prachtige erkenning, maar het mag je als persoon niet veranderen. Zelfs een felicitatie-appje van media-magnaat John de Mol veranderde daar niets aan: 'Ik kreeg een berichtje: geniet ervan, maar morgen weer met twee beentjes op de grond.'
/https%3A%2F%2Fcdn.pijper.io%2F2026%2F01%2Fh28AfT7S2Xce0v1767624359.png)
Moederschap en "plan B"
Het afgelopen jaar was voor Merel een rollercoaster. Ze won niet alleen een Televizier-Ring, maar werd afgelopen zomer ook moeder van haar zoontje Sep. Haar vriendinnen herinneren zich nog goed hoe ze de zwangerschap ontdekten tijdens het Televizier-Gala: 'Ze zat me een partij obsessief bananen naar binnen te werken,' grapt Hélène Hendriks.
Hoewel ze haar plek in de politieke journalistiek volledig heeft gevonden, droomt Merel stiekem ook van andere projecten. Vorig jaar co-presenteerde ze De Beste Wensen, een programma waarmee ze mensen blij kon maken. En mochten de heren van VI of de politici in Den Haag haar ooit zat zijn? Dan heeft ze met Hélène en Noa al gekscherend een "Plan B" klaarliggen. Noa grapt in het interview over het starten van een OnlyFans-account voor het grote geld. Merels reactie daarop is kort maar krachtig: 'Laten we dat ons plan B noemen!'
- Beau Monde
- Feriet Tunc