Lifestylemagazine over Noord-Nederland

Wonen in een oud dorpswinkeltje aan het water: dit huis in Friesland staat nu te koop

Sommige huizen hebben een verhaal dat je al bij de voordeur opvangt. Aan de Grote Buren in Wergea staat zo’n plek nu te koop op Funda: ooit het vertrouwde dorpswinkeltje voor land- en tuinbouwbenodigdheden, nu een warm en karaktervol thuis in een van de gezelligste hoekjes van Friesland. Kijk je met ons mee naar binnen?

Oud huis in Friesland te koop

Een huis met historie

Wie Wergea kent, weet hoe prettig het hier voelt: smalle straatjes, oude gevels en een dorpsleven dat rustig langs je heen kabbelt. In die sfeer staat dit huis aan de Grote Buren, met een verleden dat je nog steeds merkt. Het voormalige dorpswinkeltje dateert uit 1875 en ligt in een stille straat vol eeuwenoude huizen. Met uitzicht op het water en een eigen haventje achter het huis, voelt het hier alsof je elke dag een tikje vakantie hebt. En wil je er even uit? Leeuwarden ligt dichtbij, dus wat reuring pak je zo op de fiets mee.

Entree en keuken. Foto: Duinstra Melis Makelaars
Keuken. Foto: Duinstra Melis Makelaars

Net een theewinkeltje

Binnen stap je meteen de voormalige winkelruimte in, die nu dienstdoet als keuken. We vinden het er reuzegezellig: de ruimte doet bijna denken aan een theewinkeltje, met het vrolijke servies, de landelijke inrichting en pastelkleuren. Zie jij jezelf er al aan het aanrecht staan, werkend aan een verse cake voor bij de thee? Ook leuk: de keuken grenst aan de tuin, dus via de openslaande deuren loop je 's zomers zo naar buiten om daar te genieten van al je baksels.

Woonkamer. Foto: Duinstra Melis Makelaars
Regenwaterput onder beloopbaar glas. Foto: Duinstra Melis Makelaars

Sfeer en kleine ontdekkingen

Via een charmante ronde doorgang kom je in de woonkamer. Door de hoekligging van het huis kijk je hier uit over twee straten, wat extra uitnodigt om op de bank te ploffen en rustig naar buiten te kijken. Of gewoon even naar binnen, want daar is meer dan genoeg te zien: van de oude binnenluiken tot de brocante inrichting.

Alle vintage en antieke snuisterijen geven de ruimte sfeer, de houtkachel doet de rest: dit is het soort woonkamer die je in de winter met een goed boek nauwelijks meer verlaat. En dan is er nog een uniek detail, want in de hoek van de kamer vind je een eeuwenoude regenwaterput onder beloopbaar glas. Bijzonder hè?

Wil je alvast meer zien van het huis? Dat kan via deze link.

Tuin met plek voor eigen boten. Foto: Duinstra Melis Makelaars

Een tuin aan het water

Achter het huis ligt een tuin die voelt als een kleine oase. Hier zit je beschut onder de knusse overkapping, met uitzicht op het water en je eigen boot. Even naar buiten voor een appeltje uit eigen tuin, of een stoel in de zon terwijl er een bootje voorbij glijdt: het kan hier allemaal. En naast de tuin ligt ook nog een gemeenschappelijke binnenplaats, zo’n plek waar buren elkaar groeten en waar het dorpsgevoel vanzelf tot leven komt.

Wat het kost om hier te wonen? Dit huis staat nu voor €375.000 k.k. te koop op Funda. Daar krijg je een waar droomhuisje voor terug – op een van de meest knusse plekken van Friesland.

Huis en tuin