Ingrediënten:
voor ongeveer 6 personen
- 250 gram mascarpone
- 250 milliter slagroom
- 2 eetlepels suiker
- 1 theelepel kaneelpoeder
- 1 theelepel vanille-extract
- 3 grote appels (Goudreinet of Elstar)
- 1 eetlepel boter
- 2 eetlepels bruine basterdsuiker
- Sap van een halve citroen
- 200 gram speculaasjes
- 100 milliliter appelsap of appelcider
- wat geroosterde amandelschaafsel, cacaopoeder of poedersuiker ter garnering (optioneel)
Zo maak je deze tiramisu:
- Schil de appels, verwijder het klokhuis en snijd ze in kleine blokjes.
- Verhit de boter in een koekenpan en bak de appelstukjes met de bruine basterdsuiker en kaneel kort aan, tot ze zacht zijn maar nog beetje een bite hebben. Blus ze af met een scheut citroensap en laat ze afkoelen.
- Klop de slagroom met de suiker en vanille tot zachte pieken. Spatel voorzichtig de mascarpone erdoor, zodat je een luchtige, romige crème krijgt.
- Doop de speculaasjes kort in het appelsap of de appelcider – niet te lang, anders worden ze te zacht. Verdeel ze over de bodem van een mooie schaal of verdeel over glazen.
- Spreid er een laag van het mascarponemengsel overheen, gevolgd door een deel van de appelcompote. Herhaal dit met nog een laag speculaas, room en appel, zodat er mooie laagjes ontstaan.
- Bestrooi de bovenkant eventueel met wat cacaopoeder of geroosterd amandelschaafsel voor een knapperige bite.
- Zet de tiramisu minstens 2 uur (maar het liefst een hele nacht) in de koelkast zodat de smaken goed kunnen intrekken.
- Haal de schaal of glaasjes vlak voor het serveren uit de koelkast en genieten maar!
Culinair
- Adobe Stock