Leuk logeren

3x sfeervol overnachten in Friese Elfsteden

Van koninklijke B&B’s tot kleurrijke herbergen: in de Friese Elfsteden kun je niet alleen bijzonder veel zien, maar ook bijzonder mooi logeren. Noorderland tipt drie unieke overnachtingsplekken in Leeuwarden, Dokkum en Bolsward – elk met een eigen verhaal, karakter én een flinke dosis charme.

Overnachten

Koninklijk logeren in Leeuwarden

In hartje Leeuwarden, tussen de grachten en monumentale panden, ligt De Olde Signorie: een statig 16de-eeuws herenhuis dat met veel liefde is omgetoverd tot luxe bed and breakfast. Wat ooit het domein was van Friese adel en een baron, is nu een stijlvolle plek voor een nacht vol geschiedenis en grandeur.

De vier salons op de begane grond zijn elk anders ingericht, met sierlijke plafonds, originele kleuren en zicht op de binnentuin of Blokhuispoort. De oude kansel in de Royal Salon is omgetoverd tot charmant balkon en in de privébibliotheek kun je uren verdwalen. Buiten de deur lonken de terrassen, musea en winkels – maar misschien blijf je hier liever nog even binnen, onder een kroonluchter met een boek in je hand.

Historisch overnachten in Dokkum

In Dokkum – misschien wel het gezelligste stadje van Friesland – logeer je sfeervol in Hotel de ABDIJ. Dit hotel is gevestigd in een voormalig weeshuis uit 1535 en ademt geschiedenis. Hoge plafonds, houten balken en oude doorkijkjes naar de binnentuin geven het pand karakter.

Bijzonder is dat het hotel bij restaurant het Proeflokaal hoort, waar streekgerechten en lokale wijnen op de kaart staan. Voor wie met kinderen reist, is er zelfs een hotel-oppas, en de privéchauffeur brengt je in een elektrische bus naar bezienswaardigheden in de buurt. Of je nu komt voor cultuur, rust of een goed diner: in Hotel de ABDIJ voel je je even helemaal weg – midden in de stad.

Thuiskomen in Bolsward

In het centrum van Bolsward, met z’n eeuwenoude gevels en knusse straatjes, wacht een verblijf vol sfeer en kleur. Herberg Gentle is een 18de-eeuws monument dat door Francesco en Sieb is omgetoverd tot een intieme herberg met Italiaanse charme en Friese gezelligheid.

Met slechts twee kamers – de Grachtenkamer en de Tuinkamer – voelt het bijna alsof je bij vrienden logeert. De kunst aan de muur, vintage meubels en persoonlijke details maken deze plek uniek. Elke ochtend staat er een vers, vegetarisch ontbijt klaar en als je geluk hebt, kookt Francesco een diner voor je mee. De stad is het ontdekken waard, maar deze herberg is zo sfeervol dat je net zo lief blijft zitten op het terras met uitzicht op de tuin.