Benodigdheden (voor 1 portie):
- 50 gram tonijn (in blik)
- 1 gepofte aardappel
- 1 voorgekookte maiskolf
- 1 romatomaat
- 1 kleine augurk
- 1 eetlepel roomkaas of crème fraîche
- 1 jalapeñopeper
- handje geraspte kaas
- zonnebloemolie
- zwarte peper en (zee)zout naar smaak
- aluminiumfolie
Zo maak je deze lekkere gepofte aardappel met tonijn:
- Optie 1: wikkel de aardappel in een stuk aluminiumfolie met een scheut olijfolie, zwarte peper en zout. Leg de aardappel met folie een uur op de BBQ of in de oven op 200 graden. Optie 2: prik gaatjes in de schil en leg de aardappel in een afgedekte magnetronschaal in de magnetron voor 10 minuten op 900 watt. Daarna kun je de aardappel nog 10 minuten op de BBQ leggen zoals bij optie 1 in aluminiumfolie, peper en zout.
- Snijd de tomaat fijn en knijp uit, zodat er zo min mogelijk sap overblijft. Snijd de augurk in kleine stukjes. Laat de tonijn uitlekken en voeg de roomkaas, de helft van de tomaat en de helft van de augurk, zwarte peper en zout toe en meng dit samen tot een lekkere tonijnsalade.
- Smeer de maiskolf in met neutrale olie of boter en wat zout. Gril ‘m rondom goudbruin op de BBQ.
- Snijd ondertussen de peper in kleine ringetjes.
- Als de aardappel gaar is, kun je er gemakkelijk met een mesje doorheen snijden. Vul de aardappel met de tonijnsalade, top af met in ringen gesneden jalapeñopeper, de overige tomaat, augurk en geraspte kaas. Eet ‘m samen met de maiskolf.